10 Ağustos 2015 Pazartesi

Mark Billingham -Ölüme 5 Kala - Kitap köşesi #24Herkese merhaba!
  Ve bir kitap daha bitti sonunda.. Ama zorla bitti açıkçası.. Bu kitabıda ite kaka bitirdim... Yorumlara aldanıyorum bazen ve başladığım kitaba karşı büyük beklenti içine giriyorum...Okuduğum bir çok yorumda vaow süper çok etkileyici gerilim dolu sürükleyici vs diye okuyunca büyük bir merakla başladım...
   Ama hayal kırıklğı oldu tabiki... Valla ne diyeceğimi bilemedim... Açıkçası çok yorumda yapmak istemiyorum kısa ve net olarak beğenmedim ben bu kitabı... 

Kitap tanıtımından:
"Aslında bir ritmi var, şey gibi, adını siz getirin, ağaç kakan ya da ona benzer bir şey gibi. Tak tak tak..."

Belki de "tik tik tik" tıpkı saat gibi... Ölüme götüren, usul usul yaklaşan bir ses. Terry Mercel'ın otuz yıllık öfkesine bedel olan seri cinayetler ve insanın kanını donduran soğukkanlılık... Her şey büyük planın bir parçası gibi ilerliyor. 

Ölüme 5 Kala romanıyla İngiltere'nin sisli caddeleri, suç dolu mahalleleri ve cinayet sahneleri ile çözülmesi gereken bir bilmecenin tam içindesiniz...

Polisiye gerilimde diğer bir nokta, önemli karakterler tarafından hayat verilmiş ve mizahla birbirine bağlanmış olmasıdır. Bu, tam da öyle bir kitaptır.
-Sunday Mirror-

" Ölüme Beş Kala romanı, ölçülü bir şekilde melankolik bir ruh halini göstermektedir. Onun yazıları yıllar geçtikçe olgunlaştı. Yakın zamanda yaratılmış olan Thorne, okuyucuyu sadece Londra'daki hayatla değil, yaşlanma ve emeklilik umuduyla da karşı karşıya bırakır."
-James Kidd, The Independent-

"Bu etkili kurgusuyla, bastırılmış ve kaynayan öfkesinin altında iş hayatıyla özel hayatını birlikte yürütebilen Thorne'un anlatıldığı büyüleyici bir kitaptır. Karakterizasyonu etkili ve derin bir polisiye-gerilim."
-The Crime Warp-

Mark Billinham, son romanı Ölüme 5 Kala ile hayran okuyucu kitlesini hayal kırıklığına uğratmayacaktır. 
-Bookoxygen-

Gerilimin üst düzeyde olduğu romanın sonunda bütün sırlar ortaya çıkıyor. Bu kitabı okumanızı tavsiye etmekten başka söyleyecek bir şey bulamıyorum.
-The Crime Warp-

Thorne bu serinin her zaman akıllı ve karizmatik bir kahramanı olmuştur.
-Customer Reviews-

Ölüme 5 Kala, belki de benim bu zamana kadar en çok sevdiğim kitap olabilir! Billingham okuyucuyu ve Thorne'un puzlle'ın parçalarını birlikte çözmelerine olanak sağlıyor.
-Bookreporter, New York-

"Bu kitap, yüksek tempolu gerilim serisinin yeni okuyucuları için mükemmel bir giriş." 
-Bella Magazine-

2 yorum:

 1. Güzel kitaba benziyor :)

  www.aylindensevgilerle.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben pek beğenmedim:) Eğer okursanız yorumunuzu beklerim :)

   Sil