27 Kasım 2014 Perşembe

Gölgesizlerin tutkulu dansı - Tess Gerritsen # Kitap köşesi 8


Kimi zaman benzerlikler, kimi zaman da zıtlıklar bizleri birleştirendir.

Tess Gerritsen severler nefes kesici bir macera ve tutkuyla karşı karşıya...
Romantic Times

Tesadüf eseri aynı anda, aynı yerde farklı amaçlarla bulunan iki gölgesiz... Servet değerindeki sanat eserleriyle yüklü olduğu söylenen bir gemi ve gemideki masum insanların katledilişi… Eski sevgilinin âşığına yazdığı mektuplar… Kazanç elde etmek için her yolu mubah gören bir adam...

Tüm bu karmaşaların ortasında kaderin bir araya getirdiği iki yabancı, masumiyetlerini ispat etmeye çabalarken bizleri komplo,trajedi ve tutkulu bir aşkın içine çekerek, heyecan dolu bir maceraya sürüklüyor.

Tıbbi gerilim romanlarının ustası Tess Gerritsen, Gölgesizlerin Tutkulu Dansı'nda sağlam karakterler yaratmadaki başarısını bir kez daha ortaya koyuyor.
Booklist

Heyecanı her zaman zirvede tutmayı başaran Tess Gerritsen, sizleri karşı konulmaz bir serüvene çekiyor.
Bu kitabı okurken gölgesizlerin peşine takılmamak imkânsız.
Publishers Weekly

Gölgesizlerin Tutkulu Dansı'nda sırların, ölümlerin, gözü dönmüş insanların içinde kendi masumiyetlerini ortaya çıkarmanın peşinde olan kahramanlar, okuyucuları heyecan dolu bir maceraya sürüklerken, romantizmin sınırlarını zorluyorlar.
The Times


   Ne kadar güzel bir söz di mi? Kimi zaman benzerlikler kimi zamanda zıtlıklar bizi birleştirir...
   İnsanlar bazen karşısındaki için  aynı benim gibi ruh eşim derken bazende ne kadar zıt karakterleriz ne kadar farklı ilgi alanlarımız var ama yinede bizi çeken bir şey var derler..
    Siz hangisine giriyorsunuz... Zıtlıklar mı benzerlikler mi?
     Bu roman yaşam mücadelesiyle kaçak hayat yaşayan bir kadının tesadüf eseri bir adamla karşılaşmasını ve bu yolda beraber yürüyüp aralarında aşkın başlamasını konu alıyor.
   Benim fikrim güzel bir kitap olduğu yönünde okurken gerildim heyecanlandım. Daha ne olsun ki ? :)
   
    

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder