15 Nisan 2015 Çarşamba

John Saul - Şeytanın sağ eli - Kitap Köşesi # 18Herkese merhaba!
Uzun süredir kitaplarımın yüzüne bakmadığım için bu aralar yine ardı ardına kitap okumaya başladım.Bu sefer ki biten kitabım john saul'dan şeytanın sağ eli isimli kitabı.
 Kitap yine benim okumayı sevdiğim tarzda...Gerilim içeren bir kitap. Bu kitabı ikinci el kitap satan bir dükkandan aldım açıkçası bu tarda kitap bulmakta zorlanıyorum ama görünce kaçırmak istemedim çünkü çok nadir böyle kitapların düştüğünü görüyorum ikinci el dükkanlarına.
Neyse gelelim kitabın arka kapak bilgisine:

Evliliklerinin parçalanmak üzere olduğu noktada, Ted ve Janet Conway'e halalarından asırlık bir ev miras kalır. Conway'ler çocuklarını da alarak, ikinci bir şans yakalamış olmanın heyecanıyla Lousiana'nın küçük bir kasabası olan St. Albans'a giderler. Önlerinde yeni bir hayat uzanmaktadır. 

Ne var ki, uzun zaman terkedilmiş duran Viktorya tarzı büyük malikanenin içinde Conway soyadının geçmişinin karanlık anahtarları yatmaktadır - intiharlar, garip kaybolmalar, voodoo ayinleri ve cinayet söylentileriyle dolu kanlı bir geçmiş. Conway'ler, bir kere ortaya çıktığında yaşayan her ruhu sindirmekle tehdit eden bu sırlardan habersizdireler. Conway ismini taşıyan her nesli, cehennemin derinliklerinden gelen bir hesaplaşma günü beklemektedir.


Kitabın kurgusu güzel hoşuma gitti merak uyandırıyor gerilim filmi izler gibi hissediyorsunuz  kendinizi ama zaman zaman bazı bölümlerde eksikler var yani kurgunun zayıfladığı anlarda mevcut (bana göre) . Daha detaylı bir açıklamayı hakeden bir kaç bölüm var bence... Ayrıca kitabın sonlarına doğru bazı betimlemelerde saçmalamışlar :)Neyse olur okadar diyelim.Genel itibariyle insanı geren meraklandıran bir kitap ben beğendim ama bazı yorumlarda hiç beğenmeyenler olmuş .. Zevk meselesi diyelim... Başka kitaplarda görüşmek üzere.. 

     Sevgiyle kalın ... 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder