2 Eylül 2014 Salı

CLINIQUE Clarifying Lotion Arındırıcı losyon


Herkese merhaba!
     Toniksiz bir cilt bakımı benim için her zaman eksik kalmıştır.Çünkü hangi toniği kullanırsam kullanayım cildim temiz olsa da az da olsa makyaj kalıntısı yada kir çıkıyor pamuğa.O yüzden tonik olmadan asla diyenlerdenim:)
  Clinique'in bu toniği benim ikinci şişem ilk şişe bittikten sonra yves rocher'ın nemlendirici toniğini kullanıp bitirdim ve son clinique toniğime geçiş yaptım bu da yarıya indi bile:)
  Benim cildim karma bu yüzden 2 numaralı seti tercih etmiştim.
Clinique bu toniğin açıklamasını şu şekilde yapmış:
  Kiri, ölü deri hücrelerini derinlemesine arındırarak daha pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt ortaya çıkarır. Geniş gözenek görünümünün azaltılmasına yardımcı olur. Sonrasında cilt nemlendiriciyi daha iyi emer. Zararlı dış etkenlere karşı cildin savunmasını arttırır. Cilt daha sağlıklı ve genç görünür. Dermatologlar tarafından geliştirilmiş güvenilir formüle sahiptir. Kurutmaz.

      Bütün söylenenleri yerine getirdimi derseniz tam olarak değil.Kiri gerçekten ciltten söküp alıyor.Cildime pürüzsüzlük hissi vermedi ama bu toniği düzenli kullandığım süre boyunca gözeneklerimde küçülme oldu. Ve yazdığı gibi cildimi kurutmadı. Bu tonik için süper woow diyemem ama gözeneklerime etkisi olduğu için seviyorum.
  •     Dediğim gibi kusursuz bir ürün değil, benim ve bir çok arkadaşında hem fikir olduğu bazı kusurları var...Kokusu ve cildi yakması...Çok fazla alkol kokuyor(birde ben acil servisteki ilaç kokusuna benzetiyorum) ,içinde bol miktarda alkol var.Çünkü cildinize sürdüğünüzde ilk başta yakıyor soğuk esintiler esiyor sanki yüzünüzde..Bir süre sonra ferah bir his geliyor ama bu aşamaya gelene kadar da biraz yanma oluyor ciltte. Buna rağmen cildimde herhangi bir sorun olmadı.
  •     Aranızda bu toniği kullanan var mı? Yada diğer setlerdeki toniği kullanan ? Sizin fikriniz nedir?
 Sevgiyle kalın görüşmek üzere..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder